Bangkok Gezi Rehberi

Bangkok Gezi Rehberi

Öncelikle egzotik bir şehir hayali kuruyorsanız, Bangkok sizi biraz hayal kırıklığına uğratacak söyleyeyim

Yine de ben Tayland rotamızın olmazsa olmaz duraklarıdan olduğunu düşündüğüm Bangkok’ta 3 gün geçirdim.

Bangkok'u aman aman sevdim diyemem ama herkesten duyduğum gibi, çok kötü kokan, pis ve yapılacak hiçbirşeyin olmadığı bir şehir değil bence, bu konuda Bangkok’un biraz hakkının yendiğini düşünüyorum :) Keyifle vakit geçirebileceğiniz birkaç öneri ile beraber buyrun yazıma :)

Bangkok’da Nereleri Gezelim?

Grand Palace: 1782 yılından kalma Büyük Saray, Tayland kraliyet ailesine 150 yıl ev sahipliği yapmış. Sarayın el işçiliği süslemeleri ve renkli binası Tayland’ın en görülmeye değer yapısı

Floating Markers (Yüzen Pazarlar): Nehir üzerindeki sandallarda satılan meyveler, sokak yiyecekleri ve hediyelik ürünleri, siz de yine sandallar üzerinde gezerek satın alabiliyorsunuz. Hoş bir deneyim olabilir, ama bana fazlasıyla turistik geldiği için sevemedim :) Karar sizin

Fotoğraf çekmek için gideceklere önerim Damneon Saduak Pazarı

Alışveriş yapmak için, Bang Ku Wiang ya da Taling Chan Market :) Pazarlık yapmayı asla unutmayın

Çin Mahallesi (China Town): Çin yemekleri yiyebileceğiniz, Çin tapınaklarını gezebileceğiniz ve Çin malı çeşit çeşit ürün bulabileceğiniz pazarlarında dolaşabileceğiniz China Town’da baya kendinizi Çin’de hissediyorsunuz :) 

Bana sorarsanız Tai mutfağının yanında Çin mutfağını asla tercih etmem ama belki sizin damak tadınıza uygundur :)

Wat Pho (Yatan Buddha Tapınağı): Bangkok’a gelip de dünyaca ünlü Yatan Buda’yı ziyaret etmemek  olmaz dedik ve ilk işimiz 46 metre uzunluğundaki, altın varaklı, dev yatan budayı ziyaret etmek oldu. Sadece Yatan Buda’yı değil, tüm tapınağı gezmenizi tavsiye ederim :) Tapınağa giriş gittiğimiz sene (2017) 100 Baht’tı.

Chatuchak Pazarı: Uzakdoğu mutfağının her çeşidini tadabileceğiniz ve aklınıza gelebilecek her türlü ürünü bulabileceğiniz haftasonuna pazarı Chatuchak, İstanbul’un tahtakalesi gibi düşünebilirsiniz, tabii burası daha büyük ve daha ucuz :)

Khao San Yolu: Bangkok’un en eğleceli Caddesi, İstiklal Caddesi, Bağdat Caddesi gibi alışveriş, eğlence ve yemek sektörünün kalbinin attığı yer diyebiliriz. İster gece gidin ister gündüz, her saat canlı ve enerjik. Biz hergece burada bir tur attık, her gün de farklı bişeyle karşılaştık :)

Bangkok Gece Hayatı

Khao San Caddesi üzerinde ve ya yakınlarında mutlaka kafanıza göre bi eğlence mekanı bulacaksanız

Gece olunca çıkan, renkli ışıklı yemek ve içki satan kamyonetler göreceksiniz

Burada yemek ya da içkinizi alarak geceye başlayabilirsiniz :)

Khao San Caddesi’nin yan sokağında 'Hippi de bar’ sırtçantalı gezginlerin ve Taylandlı hippilerin takıldığı hoş müzik dinleyebileceğiniz bir bar. Klasik Tayland Geceleri’nden sıkılanlar ve abartı bulanlar altanatif bir ortam :)

Bangkok’da Nerede Alışveriş Yapılır?

Chatuchak : Sadece haftasonuna kurulan pazar da merakınıza göre bir tam gün geçirebilirsiniz, hem turistik hem de ucuz, Tahtakale’nin daha büyük bir uzakdoğu versiyonunu diyebiliriz :)

Saphan Phut: Geceleri kurulan pazar, Bangkok’un sosyete pazarı diyebiliriz genelde son moda kıyafetleri ucuza bulabildikleri için Taylandlılar tarafından tercih ediliyor. Bizi kıyafet zevkimize pek uymadı :)

Siam Center : Bangkok’un alışveriş yapabileceğiniz en büyük yeri

Kategori: TAYLAND